Chatrulet kameralı sohbet

admin tarafından 11 ay önce yazıldı, kez görüntülendi ve 1 yorum yapıldı.

Chatrulet

Chatrulet kameralı görüntülü sohbet imkanı sunan bir canlı sohbet sitesidir. Chat rulet dünya çapında rastgele insanlarla görüntülü sohbetler yapmanıza olanak tanır. Dünyanın bir ucundan diğer ucuna,herkesin bildiği bir video chat sitesidir. Kişiler bir birleri ile sohbet eder iken kamera aracılığı ile de kendilerini görürler. Bu nedenle de, görüntülü sohbet veya canlı sohbet sitesi diye adlandırılır. Türkiye’den siteye giren birisi,deniz aşırı dünyanın diğer ucunda kişi ile sesli sohbet edebilecek.

Dünyayı kasıp kavuran chatrulet görüntülü ve sesli sohbet sitesi, şimdi Türkiye’de.

Ücretsiz,üyelik siz hiç bir eklenti yükleme gerekmeden edilen tek sohbet. Çok sayıda sesli sohbet sitesi mevcuttur. Hatta bu sesli sohbet siteleri,aynı zamanda görüntülü sohbet sitesi hizmeti de vermekte.

O zaman neden en çok tercih edilen site
chatrulet tarzı siteler?

Bu görüntülü sohbet siteleri, mutlaka eklenti yüklenerek sohbet edilen sitelerdir. Mesela sesli sohbet diye adlandırılan ama aynı zamanda görüntülü sohbet sitesi olan siteler, activex denetimi eklentisi ile çalışırlar. Activex yüklemeden siteye giremezsiniz. Bu eklentiyi bilgisayarınıza yüklediğiniz de, o bilgisayardan bir sohbet sitesine girildiği belli olur. Oysa ki sesli sohbet sitelerine girenler genelde gizli girerler. Erkekler kadınlarından,kadınlar da erkeklerinden gizli girer sohbet sitelerine. Bir eklenti yüklemek gizli girilen sohbet sitesini ele verir. İşte hem bu eklentileri yüklememek,hemde yakalanmamak için chatrulet türü siteler tercih ediliyor. Omegla ve chatroulette türü siteler direkt sohbet dediğimiz,direk girilen sohbet siteleridir. Bu nedenle de tercih edilme sayısı fazla oluyor. Chat rulet siteleri ayrıca dünyaca bilinen siteler olduğu için, kullanıcı sayısı milyonları buluyor.

Chat rulet sitelerine nasıl girilir,sohbet nasıl edilir?

https://www.chatrulet.info sitesine tarayıcınızdan giriş yaptığınızda, üst sol kısımda “izin ver” veya “reddet” diye bir ibare çıkar. bu ibare sizin bilgisayarınıza bağlı olan kameranızın açılmasına izin vermenizle alakalıdır. Eğer “izin ver” ibaresini tıklayıp kameranıza izin vermez iseniz, sohbete başlayamazsınız. Bu kamera mecburiyeti de sadece chatrulet türü sitelere mahsus bir özelliktir. Bu mecburiyet, sohbet edilen sitenin mecburi kameralı olması içindir. Bu özellik sayesinde chatrulet sitelerinde canlı sohbet edildiğinin belgesidir.
“İzin ver” ibaresini tıkladınız,kameranızın açılmasına izin verdiniz. Hemen direk olarak karşınıza sohbet etmek için bir kişi gelir. Karşınıza gelen kullanıcı mutlaka kamerası açık bir kullanıcı olmak zorunda. Kişiyi gördünüz ama sohbet etmek istemiyorsunuz bu kişi ile. Bu sefer nex veya ileri ikonu ile bir sonraki kişi ile görüşmek için ilerlersiniz. Böylece sohbet etmek istediğiniz kişiyi seçinceye kadar ileri,ileri diye bilirsiniz.

İşte dünyayı ayağınıza getiren,Dünyadan katılan yabancılar ile voice chat imkanı sunan chatrulet sitesi https://www.chatrulet.info

Benzer Yazılar
chat voice
31 Temmuz 2019
chat voice
23 Kasım 2018
Yorumlar ( 1 )
  1. admin dedi ki:

    Omegla ve chatrulet denildiğinde en değerli site


Bu sitede yayınlanan yazılar kaynak gösterilmeden alıntı yapılamaz.Tüm hakları saklıdır.
Tema: Sipsi V2